Czy korki w mieście są uzależnione od warunków pogodowych?

Wpływ na powstawanie korków w miastach może mieć wiele różnych czynników, na przykład zagospodarowanie przestrzeni miejskiej czy gęsto ustawiona sygnalizacja świetlna. Nierzadko jednak ludzie mają jedynie nikły wpływ na pojawienie się zatorów drogowych. Choć trudno w to uwierzyć, na zatłoczenie dróg może wpływać również tak zwana „siła wyższa”, na przykład w formie warunków pogodowych.

Kierowcy bez wątpienia najbardziej narażeni na stanie w korkach są w okresie zimowym, kiedy aura nam nie sprzyja. Gdy na drogach robi się ślisko, dobrym rozwiązaniem jest ściągnięcie nogi z gazu. Choć pozytywnie wpływa to na nasze bezpieczeństwo, nie można tego samego powiedzieć na tempo przemieszczania się.

Staramy się jeździć jak najwolniej, co w praktyce powoduje, że w miastach spotykamy całe sznury samochodów, wlokących się w zastraszającym, żółwim tempie. Niezależnie od pory roku, bardzo podobny stan na drogach może powodować pojawienie się mgły. Ograniczona widoczność także z powodzeniem sprawia, że kierowcy, w trosce o swoje bezpieczeństwo, poruszają się nieco wolniej.

korki warszawa Stosowane głównie na środkach transportu naklejki magnetyczne nie niszczą lakieru samochodu i można je zdejmować

Pamiętajmy jednak, by w tych wyjątkowych sytuacjach szczególnie nie denerwować się niewielką prędkością. Pośpiech w trudnych warunkach pogodowych może prowadzić nas do utraty zdrowia lub życia..

naprawa ładowarek merlo