Elektryczne wspomaganie kierownicy

Jak wiadomo, technika wciąż postępuje naprzód, nic więc dziwnego, że rozwija się także motoryzacja. Jedną z nowości w przypadku podzespołów samochodowych okazuje się elektryczne wspomaganie kierownicy.

Co ciekawe, właśnie ten rodzaj systemu wspomagania staje się coraz popularniejszy, przyćmiewając często stosowane wspomaganie hydrauliczne. Wybór wersji elektrycznej wiąże się też z oszczędnością i ekologią.

Energia elektryczna okazuje się bowiem bardzo ekonomiczna, ponieważ po uzyskaniu z alternatora, szybko zasila cały układ. Nie jest też zbyt dużym obciążeniem dla silnika, zwłaszcza że pobiera się ją także do oświetlenia wewnętrznego oraz chociażby systemu audio.

Dużą zaletą wspomagania elektrycznego jest fakt, że potrzebuje energii tylko podczas skręcania kierownicą. Bez problemu zmieniają się też rodzaje wspomagania, gdyż wszystko zostaje zapisane w układzie elektrycznym.

Co więcej, część samochodów przy ostrzejszych skrętach lub też rozwijając większe prędkości automatycznie usztywniają układ, by pojazd prowadziło się zdecydowanie precyzyjniej.