Fiat Punto

Fiat Punto to samochód osobowy, należący do segmentu B. Jest on autem o niewielkich rozmiarach, produkowanym od roku 1993. Jak dotąd zyskał on w sumie pięć generacji, w tym te, noszące nazwy Fiat Grande Punto oraz Fiat Punto Evo. Egzemplarz z pierwszej generacji został pokazany jako następca modelu Uno. Można było wybierać wśród dziewięciu wersji silnika. Samochód posiadał trzy typy nadwozia: 3-drzwiowy hatchback, 5-drzwiowy hatchback i dwudrzwiowy kabriolet.

Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie Od teraz Części Citroen xsara jeszcze taniej

Był on tworzony na przestrzeni lat 1996-99 w zakładach w Tychach. W późniejszych latach ukazały się dwie kolejne wersje. Różniły się one od pierwszej nie tylko elementami karoserii, ale i wystroju wnętrza. Zdecydowana większość podzespołów pozostała mimo wszystko w stanie niezmienionym. Jeśli chodzi o jedną z ostatnich wersji, czyli Fiata Grande Punto, pokazano go po raz pierwszy na targach samochodowych w Turynie. Jest on większy od swojego pierwowzoru (płyta podłogowa jest identyczna z tą, dostępną w Oplu Corsie IV).

Okazał się on wersją najbardziej cenioną – został nawet uhonorowany tytułem Złotej Kierownicy 2005. Zabieg czyszcząc silnik pozwoli na wykorzystanie w pełni mocy silnika swojego pojazdu – zapraszamy na wodorowanie silnika poznań.

www.elzbietaachinger.pl