Jakie są przyczyny korków?

Znaczna część kierowców z pewnością uważa, że życie bez korków byłoby znacznie łatwiejsze. Gdyby nie zakorkowane drogi, można by zawsze precyzyjnie zaplanować czas podróży i zyskać pewność, że dotrzemy do domu czy pracy w przewidzianym przez nas czasie.

Niestety, zatory na drogach mogą pojawić się nawet w najbardziej przejezdnych miastach, a wszystko dlatego, że nie wszystkie przyczyny korków da się przewidzieć. Jednym z dość powszechnych powodów, dla których ruch zostaje utrudniony lub czasowo wstrzymany, są wypadki drogowe.

Zdarza się, że pojazd, który bierze udział w incydencie, pozostaje przez jakiś czas na jezdni. Zanim trasa stanie się w pełni przejezdna, może minąć sporo czasu.

Służby porządkowe zwykle starają się, by w miarę możliwości przynajmniej połowa drogi była przejezdna, tak, aby samochody mogły poruszać się ruchem wahadłowym. Trudności na drodze często związane są także z przeprowadzanymi robotami drogowymi.

Informacje na ich temat możemy jednak otrzymać nieco wcześniej niż w przypadku wypadków, na przykład śledząc doniesienia lokalnych stron internetowych czy słuchając radia. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy roboty drogowe wynikają z nagłych wydarzeń, na przykład awarii.

.