Zabawy z dzieckiem w korku

Oczekiwanie w korku nigdy nie jest przyjemne. Niezależnie od tego, czy codziennie tracisz przez utrudnienia drogowe parę minut wolnego czasu, czy na korki trafiasz tylko okazyjnie, przymusowy postój zawsze może okazać się irytujący. Jesteś jednak dorosły i potrafisz zrozumieć, że takie sytuacje się zdarzają.

Prawdziwe utrudnienia zdarzają się wtedy, gdy natkniesz się na korki podróżując z dzieckiem. Niezależnie od wieku twojego malucha, warto zadbać o interesujące zaopatrzenie na drogę. Pamiętaj, by przygotować dziecku jedną czy dwie zabawki, którymi bez problemu może bawić się w aucie.

Świetnie sprawdzają się tutaj na przykład zabawkowe kierownice, dzięki którym dziecko może poczuć się jak dorosły. Już małym dzieciom sprawia to ogromną satysfakcję. W przypadku nieco starszych dzieci zabawki nie muszą być niezbędnym elementem wyposażenia.

Czas spędzany w korku można z powodzeniem poświęcić na zacieśnianie rodzinnych więzi oraz rozwijanie umiejętności pociechy. Dobrą zabawą może okazać się liczenie lub rozpoznawanie przydrożnych znaków. Wszelkie gry słowne, poczynając od najprostszych, jak na przykład podawanie wyrazów zaczynających się od litery, na którą zakończył się wyraz drugiego gracza, świetnie sprawdzą się w korku.

.

www.zywieckapilka.pl