Zimowy bukiet ślubny? Chryzantemy są trendy!

Nie ma żadnej wątpliwości, że ślub to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Każda młoda para chce, aby wszystko podczas ceremonii było w jak najlepszym porządku – w ten sposób ślub obędzie się bez żadnych przykrych niespodzianek i wszystko z pewnością będzie idealne. Dotyczy to także tak z pozoru błahej rzeczy jak bukiet ślubny, jaki panna młoda będzie miała ze sobą.

Oczywiście najważniejsze jest to, aby bukiet ten był jak najlepiej dopasowany do sukienki panny młodej i właśnie na tym powinniśmy skupić się najbardziej. Wiele zależy także od tego, jaką porą roku odbywa się ślub – zimowy bukiet ślubny może wyglądać nieco inaczej niż letni. Nie można bowiem zapominać o tym, że wybranie idealnej ślubnej stylizacji jest możliwe tylko wtedy, kiedy całość jest spójna, a co za tym idzie wszystkie elementy tejże stylizacji są ze sobą w jakiś sposób powiązane.

Oczywiście całkiem popularne są również pewne przełamania czy kontrasty, lecz nie we wszystkich przypadkach wygląda to tak samo dobrze. Jeśli chodzi więc o bukiet ślubny, pamiętajmy o takich aspektach jak:

  • kolor (paleta barw),
  • kształt sukni ślubnej,
  • wielkość bukietu,
  • faktura kwiatów,
  • faktura tkaniny sukni ślubnej.

Mając na względzie te właśnie rzeczy z pewnością będziemy w stanie dobrać odpowiednio bukiet ślubny do naszej sukni.

Dobrym pomysłem, szczególnie jeśli chodzi o zimową porę roku, mogą być chryzantemy, które nie tylko stanowią symbol radości i szczęścia, ale również są bardzo eleganckie i doskonale sprawdzą się w roli modnego uzupełnienia naszej ślubnej stylizacji.

Jaki będzie najlepszy zimowy bukiet ślubny?

Ślub zimową porą roku to bardzo dobry pomysł – może nie jest to tak popularne rozwiązanie jak śluby wiosną czy latem, natomiast zimowy krajobraz z pewnością ma w sobie coś wyjątkowego, tym bardziej, że doskonale łączy się z suknią panny młodej czy różnego rodzaju dekoracjami. Zimowy bukiet ślubny z chryzantemami będzie idealną dekoracją kwiatową, a te bardzo eleganckie kwiaty na ślub warszawa – które na dodatek występują w różnych kolorach – z pewnością pozwolą nam stworzyć ciekawe kompozycje kwiatowe.

Warto dodać również o ciekawych kształtach, jakimi mogą charakteryzować się chryzantemy – szczególnie mowa tutaj o kwiatach w kształcie kuli śnieżnych czy też o nieco bardziej postrzępionych chryzantemach, które swoim wyglądem będą przywodzić na myśl płatki śniegu. Sama kompozycja może z kolei być zrobiona na wzór sopla lodu. Jeśli chodzi o kolory to najczęściej klasyczną biel przełamuje się takimi barwami jak fiolet, pudrowy róż czy też różne odcienie zieleni, niczym ścianka kwiatowa magnolia.