Audi A1 to model samochodu osobowego, zaliczający się do klasy aut miejskich. Jego producentem jest firma Audi AG. Jako jedyny pojazd tego koncernu jest wypuszczany na rynek w Belgii.

Po raz pierwszy na drogi wyjechał w 2010 roku. Bazuje on na platformie PQ25, jaką posiadają też Seat Ibiza IV oraz Volkswagen W Polo V. Auto A1 pojawiło się już w 2007 roku w Tokio, jednak jeszcze jako wersja koncepcyjna, nazwana Audi metroproject quattro.

Cztery lata później pokazano również samochód typu Sportback, posiadający pięć par drzwi, wypuszczony do sprzedaży już w 2012 roku. Z kolei w 2014 pojawiła się też bardziej sportowa odmiana – model S1 oraz S1 Sportback. Jeśli chodzi o tradycyjne wyposażenie tego samochodu, wlicza się w nie na przykład ogrzewane lusterka zewnętrzne, które są regulowane elektrycznie, szyby termoizolacyjne czy zintegrowane światła do jazdy dziennej.

Dodatkowo można dołożyć też tylne światła w technologii LED lub chociażby czujnik zmierzchu. Powstały więc edycje limitowane, takie jak Black Edition, Amplified, Contrast Edition, Amplified Plus, Amplified Advanced oraz Quattro.