Choroby cywilizacyjne

Choroby zwane cywilizacyjnymi to typ schorzeń powstających i wynikających z negatywnych oddziaływań życia w wysoko rozwiniętym lub rozwijającym się społeczeństwie, w bardzo zaawansowanej cywilizacji.

Często powstają w wyniku ciągłego przebywania w sytuacjach stresujących, w ciągłym napięciu nerwowym przy jednoczesnym ograniczeniu jakiejkolwiek aktywności fizycznej.

Bardzo duży wpływ ma także zanieczyszczenie środowiska, zwiększające się z każdą chwilą natężenie hałasu, spożywanie nadmiernej ilości żywności w tym w dużej części żywności bardzo przetworzonej, wzbogacanej dodatkami smakowymi i konserwowanej chemicznie, w celu przedłużenia terminu ważności.

Te wszystkie czynniki wpływają na powstawanie otyłości, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy, choroby wieńcowej czy też wrzodowej, nasilających się alergiach a także zaburzeniach natury psychicznej.

Są to choroby ciężkie, pociągające często za sobą trwałe skutki, jednocześnie trudne w leczeniu a którym zapobiegać możemy przede wszystkim po przez zmianę trybu życia.

https://www.formeds.com.pl/faq/115/Kurkumina