Co musisz wiedzieć, zanim przystąpisz do wymiany świec zapłonowych?

Ważnym element silnika samochodowego są świece zapłonowe. Niestety, ale co jakiś czas konieczna jest ich wymiana, ponieważ ulegają zużywaniu. Dobra wiadomość jest taka, że bez większych problemów można wymienić je samodzielnie. Jednakże o kilku kwestiach warto pamiętać. Przede wszystkim należy unikać wymiany świec przy niekorzystnej pogodzie. Zanim zabierzesz się za wymianę świec, przejrzyj książkę obsługi pojazdu.

Poszukaj w niej informacji, gdzie dokładnie znajdują się świece, jaka jest ich liczba, rozmiar oraz jakiego klucza należy użyć do ich odkręcenia. W sklepie z częściami zamiennymi z pewnością kupisz świece dedykowane do Twojego modelu samochodu. Pamiętaj, aby wymiany dokonywać przy zimnym silniku. Jeżeli jechałeś samochodem, odczekaj kilka godzin, aż silnik ostygnie. Świece dosyć długo po wyłączeniu silnika pozostają gorące, dlatego w razie czego możesz skorzystać z rękawiczek, dzięki którym unikniesz poparzenia. Sama wymiana świec nie powinna Ci zająć więcej niż godzinę.

Dodatkowym zabiegiem, który warto zafundować swojemu autu jest wodorowanie silnika, dzięki któremu można pozbyć się zalegającego nagaru. Zabieg powtarza się raz na kilka miesięcy, a cena jest bardzo korzystna.

www.ealergia.com.pl