Czy fluor jest szkodliwy?

Niemal w każdej reklamie pasty do zębów widnieje informacja, że zawiera ona fluor. Może się więc wydawać, że fluor jest niezbędny do tego, żeby nasze zęby były zdrowe. Czy tak jest w rzeczywistości? Jak udowodniono, fluor faktycznie wzmacnia szkliwo naszych zębów, dzięki czemu chroni je przed próchnicą.

Warto jednak podkreślić, że nadmiar fluoru może być szkodliwy dla naszego zdrowia. Pierwiastek ten znajduje się nie tylko w paście do zębów. Występuje również w wielu innych produktach spożywczych.

Znaczące jego ilości znajdziemy także w wodzie kranowej. Jakie są skutki przedawkowania fluoru? Jednym z nich jest chociażby obniżenie jakości tkanki kostnej. Z tego powodu należy uważać na to, żeby nie faszerować organizmu nadmiarem fluoru.

Jak tego dokonać? Przede wszystkim warto sprawdzić, jaka jest zawartość fluoru w wodzie kranowej. Jeśli jest go dużo, to najlepiej zwiększyć spożycie produktów obfitujących w wapń. Ponadto dobrym rozwiązaniem jest stosowanie pasty do zębów, która pozbawiona jest fluoru.

https://www.formeds.com.pl/cat/123/Bioflawonoidy-cytrusowe