Dlaczego w mieście powstają korki?

Choć wielu z nas każdego dnia ma wątpliwą przyjemność spędzenia kilku nadprogramowych minut podróży w korku, niewielu potrafi się do tego przyzwyczaić. Kierowcy bardzo często wyklinają i niecierpliwią się, gdy muszą zaliczyć taki przymusowy postój.

Zastanawiamy się, co sprawia, że każdego dnia musimy znosić te same nieprzyjemności. Dlaczego w mieście powstają korki? Pojawianie się zatorów drogowych bez wątpienia ma związek z liczbą samochodów, jakie poruszają się po drogach.

Większość dróg miejskich nie ma wystarczającej przepustowości, by swobodnie mogły przemieszczać się po nich wszyscy zainteresowani. Liczba samochodów z roku na rok rośnie, a drogi rzadko kiedy są systematycznie dopasowywane do panujących na nich warunków.

Bez wątpienia znaczenie ma także fakt, że niektóre drogi uczęszczane są znacznie częściej niż inne – te umiejscowione w centrum czy przy wylocie z miasta zwykle cieszą się największym zainteresowaniem. Korki bardzo często pojawiają się w okolicy świateł.

Nie ma wątpliwości, że sygnalizacja świetlna usprawnia poruszanie się po mieście, ale też powoduje przymusowe postoje. Na zatłoczonych drogach, na których znajdują się liczne światła, bardzo często musimy spędzić przynajmniej kilkanaście dodatkowych minut.

.

vegarestauracja.com.pl