Dlaczego zimą warto dbać o pełny bak?

Zimą zdarza nam się stać w korkach znacznie częściej niż latem. Nawet te drogi, które w dogodnych warunkach pogodowych są całkiem przejezdne, w zetknięciu ze śniegiem czy z lodem mogą stać się zmorą wielu kierowców.

W okresie zimowym zatory drogowe nikogo specjalnie nie dziwią. Warto więc być na nie przygotowanym i pamiętać o tym, by dbać o pełny bak w samochodzie.

Kiedy na drogach jest ślisko i niebezpiecznie, w każdej chwili, nawet w najbardziej nietypowych miejscach, zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, możemy natknąć się na korek. Może być spowodowany powolnym tempem jazdy innych kierowców lub ewentualnym wypadkiem drogowym.

Tego rodzaju zdarzenia często powodują utrudnienia w ruchu. Kiedy udzielenie pomocy jest utrudnione, może okazać się, że w korku spędzimy wiele godzin.

To dlatego dobrze zatroszczyć się o zapas paliwa. Pełen bak pozwoli nam zyskać pewność, że benzyna nie skończy nam się w trakcie niespodziewanie przedłużającej się podróży, pozbawiając nas nie tylko możliwości dalszej jazdy, ale też ogrzewania samochodu.

Pamiętajmy, że sytuacje awaryjne mogą spotkać nas na drodze w każdej chwili, szczególnie zimą. Dobrze jest więc pamiętać, by na wszelki wypadek zaopatrzyć się także w drobne przekąski.

Batony energetyczne czy wafle w schowku samochodowym świetnie spełnią to zadanie..