Dojazd rowerem spoza miasta

Chyba każdy kierowca, który codziennie dojeżdża do pracy do dużego miasta, marzy czasem o tym, by znaleźć sposób na uniknięcie korków. To naturalne, że jako jedna z pierwszych myśli przychodzi nam do głowy pomysł, by przesiąść się na rower.

Czy rzeczywiście każdy z nas ma taką możliwość? Znaczna część osób, która dojeżdża do pracy samochodem, ma codziennie do przebycia dystans kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów. Choć z pozoru nie jest to wiele, nie wszyscy możemy poszczycić się kondycją, która pozwoli na pokonanie tego dystansu na rowerze.

Czy to oznacza, że musimy rezygnować z tego ekologicznego i wygodnego rozwiązania? Niekoniecznie! W Internecie można znaleźć specjalne składane rowery, o lekkiej i wygodnej konstrukcji, które możemy zabrać ze sobą do pociągu czy samochodowego bagażnika. Zakup takiego roweru może ułatwić nam omijanie korków w miastach, nawet jeśli codziennie dojeżdżamy dość daleko.

Coraz popularniejszą praktyką jest dojeżdżanie do dużego miasta pociągiem, a następnie przesiadanie się na rower, który bez problemu możemy transportować ze sobą. Podobnie wygląda sytuacja z samochodem – wystarczy zapakować poręczny rowerek do bagażnika i dojechać do miasta, wybierając takie miejsce, które nie jest zakorkowane.

Potem warto zaparkować auto w dogodnej lokalizacji i przesiąść się na rower, unikając korków..

maszyny atlas części