Firma Stratiforme Polska i jej działalność związana z kompozytem

Stratiforme związana jest z bardzo wymagającymi i trudnymi gałęziami przemysłu. Firma przygotowuje kompozyty w branżach kolejnictwa, wojska czy lotnictwa. Fabryka usytuowana w Polsce skupia się przede wszystkim na kolejnictwie, czyli bardzo popularnej gałęzi przemysłu transportowego w Polsce. Do części produkowanych przez nią zaliczamy chociażby kabiny maszynistów oraz zewnętrznych i wewnętrznych elementów wyłożenia pociągu.

Ważnym czynnikiem ukazującym wyższość kompozytów nad stalą jest to, że jest lżejszy, co w ciągłym wyścigu o jak najszybsze prędkości pociągów, jest bardzo ważne, a wręcz kluczowe. Dlatego też zauważono w ostatnim czasie wzrost udziału kompozytów w praktycznie każdej dziedzinie przemysłu. Kompozyt ma także bardzo duże przewagi ekologiczne. Aby go wyprodukować wystarczy tylko jedna czwarta energii potrzebnej do stworzenia konstrukcji stalowej.

Firma, na tle konkurencji wyróżnia się również tym, że oferuje kompleksową usługę – od projektowania, przez produkcję, aż po montaż poszczególnych elementów.