Fotografowanie dzieci

Z możliwości fotografowania dzieci często korzystają rodzice. Profesjonalne sesje zdjęciowe mają na celu uchwycenie najważniejszych momentów z życia dziecka. Dla profesjonalisty fotografowanie dzieci to prawdziwe wyzwanie.

Związane jest to z niezwykłą żywotnością dzieci i ruchliwością. Do tego często dochodzi strach i obawa. W przypadku niemowlaków najlepiej, żeby podczas sesji obecni byli rodzice.

Wówczas zdjęcia można wykonywać podczas np. karmienia malucha. Fotograf powinien unikać stosowania lampy błyskowej, która może dodatkowo wystraszyć niemowlaka.

Dla kilkulatków sesje zdjęciowe są bardzo stresujące, zwłaszcza gdy odbywają się w studiu. Wskazane jest, żeby fotograf posiadał zabawki dostosowane do wieku dziecka. Dzięki temu maluch będzie czuł się bezpieczniej.

Ponadto dzieci na widok zabawek zapewne będą chciały ich dotknąć oraz pobawić się. Jest to zatem doskonała okazja do zrobienia zdjęć. Warto pamiętać, że nieraz trzeba wykonać nawet kilka prób, zanim znajdzie się właściwe ujęcie.