Jak nie zachowywać się w korku?

Wiele osób, które każdego dnia stoją w korku, ma poczucie, że czas poświęcony na oczekiwanie jest stracony. Zamiast przemieszczać się czy wcześniej rozpocząć pracę, muszą znacznie więcej czasu poświęcić na dotarcie do niej. Nic dziwnego, że poszukują sposobów, które pomogłyby im mądrze zagospodarować ten czas.

Czy słusznie? Kobiety często zakładają, że skoro i tak muszą wyjechać do pracy wcześniej, w samochodzie mogą wykonać część porannej toalety. Widok pani, która stojąc w korku poprawia fryzurę czy makijaż nie należy wcale do rzadkości. Pamiętajmy jednak, że nie jest to ani wygodne, ani bezpieczne rozwiązanie.

Kiedy znajdujemy się na drodze, to, jak się poruszamy, nie powinno mieć zbyt dużego znaczenia – zawsze powinniśmy być w pełni skupieni na jeździe. Sporo ludzi poszukuje też sposobów na umilenie sobie czasu, który i tak przymusowo spędzają w korku. Zdarza się, że kierowcy na kolanach mają książkę lub gazetę, którą czytają między zmianami świateł! To również nie jest bezpieczne rozwiązanie.

Jeśli koniecznie chcesz czytać po drodze do pracy, raczej przesiądź się do transportu publicznego. Możesz również rozważyć słuchanie audiobooków, która wielu osobom zastępuje tradycyjne czytanie..

www.wodnbp.edu.pl