Jak podziękować kierowcy w korku?

Korki w miastach z zasady nie kojarzą się z miłą sytuacją. Powstające na drogach zatory sprawiają, że codzienne podróże mogą być znacznie utrudnione. Nie da się ukryć, że w przypadku zaawansowanych korków, w które próbujemy wjechać, jesteśmy zdani przede wszystkim na uprzejmość innych kierowców.

holowanie pojazdów koszalin Przyjdź i kup felgi skoda octavia aby Twój samochód prezentował się pięknie

Jak zachowywać się w korku, by mieć pewność, że jesteśmy kulturalni? Kultura poruszania się po drodze każe nam podziękować kierowcy, który ustąpi nam pierwszeństwa nawet w sytuacji, gdy wcale nie musi tego robić. Najlepszym sposobem, by tego dokonać, jest prosty gest – uniesienie ręki, wyrażające pozdrowienie. Wielu kierowców praktykuje także miganie światłami awaryjnymi.

Warto jednak wiedzieć, że choć jest to zwyczajowy zabieg, w świetle prawa nie jest on wskazany. Można nawet otrzymać mandat za nieprawidłowe wykorzystywanie świateł awaryjnych. Oczywiście, nie ma przepisów, które nakazywałyby kierowcom dziękować sobie wzajemnie za uprzejmość na drodze.

Podobnie jak w odniesieniu do innych zasad savoir-vivre, jest to jednak w dobrym tonie. Może też sprawić, że wszystkim nam będzie jeździło się znacznie przyjemniej po zakorkowanych trasach, na które tak często narzekamy..

www.szczepionki.net.pl