Jak powinna wyglądać dobra komunikacja miejska?

Znaczna część osób, które dojeżdżają do pracy samochodem, uważa, że jest to najwygodniejszy środek transportu. Ich przekonania bardzo często narażone są na nie lada próbę, w momencie, kiedy jadąc do lub wracając z pracy po raz kolejny muszą stać w korkach.

Niestety, sporo osób, które na co dzień poruszają się autem, wcale nie robią tego z powodu szczerych chęci, ale raczej z braku odpowiedniej alternatywy. Najczęściej rezygnujemy z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nie spełnia ona naszych wymagań. Taki stan rzeczy bardzo często przyczynia się też do powstawania korków, gdyż mieszkańcy miast nie chcą korzystać z transportu publicznego, który nie jest dopasowany do ich potrzeb.

Podstawą walki z korkami powinno być więc stworzenie rozbudowanej sieci tramwajowej. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania powinny być także tanie bilety okresowe.

Bardzo dobrym pomysłem działań w zakresie komunikacji miejskiej jest też stworzenie linii metra. Niestety, takie rozwiązanie w Polsce nie cieszy się zbytnią popularnością i jest dostępne wyłącznie w Warszawie.

Tymczasem pociągi przemieszczające się w podziemnych tunelach w dużej mierze mogą wpływać na zmniejszenie ruchu na powierzchni..