Jak rower sprawdza się w korkach?

Korki w miastach stanowią zmorę wielu kierowców. Wielu z nas boryka się z nimi na co dzień, dojeżdżając do pracy czy na uczelnię. Z jednej strony wydaje nam się, że zrobilibyśmy wszystko, byleby tylko uniknąć stania w korku.

Z drugiej jednak często nie sięgamy po rozwiązania, które znajdują się w zasięgu ręki. Istnieją sprawdzone sposoby, by uniknąć korków, a jednocześnie zadbać o swoje zdrowie. Bardzo popularnym środkiem transportu, dzięki któremu korki staja się nam obce, jest oczywiście rower.

Pozwala szybko i sprawnie poruszać się po mieście. Co ważne, rowerem możemy przemieszczać się zarówno po drogach rowerowych, jak i chodnikach. Rowerzyści bardzo często poruszają się również po tej samej jezdni, co samochody.

W korku jednak bez problemu mogą mijać stojące samochody, czy, w miarę potrzeby, przedostać się na chodnik. Kiedy przesiądziesz się z samochodu na rower, z pewnością zauważysz też spore korzyści dla swojego zdrowia. Na krótkich dystansach mogą poruszać się nawet te osoby, które od dawna nie ćwiczyły.

Co więcej, do jazdy po mieście nie potrzebujesz specjalistycznego, drogiego sprzętu. Rowery miejskie, przeznaczone do jazdy po asfalcie, można zakupić już za kilkaset złotych..

merlo ładowarki