Jak sprawnie poruszać się w korku?

Korek w mieście sam w sobie stanowi spore utrudnienie w poruszaniu się. Jeśli jednak nie posiadamy moduł do analizy stylu jazdy, całkiem niechcący możemy sprawić, że jazda stanie się jeszcze bardziej uciążliwa dla innych uczestników ruchu. Właśnie dlatego tak ważne jest, by w korku poruszać się sprawnie i w przemyślany sposób.

Przede wszystkim fakt, że od dłuższej chwili stoimy w korku nie oznacza, że możemy stracić czujność odnośnie sytuacji na drodze. To, żebyśmy szybko reagowali na zmiany jest szczególnie istotne wtedy, gdy znajdujemy się już w pobliżu świateł. Pamiętajmy, że nasza opieszałość może skutkować tym, że pozostali kierowcy spędzą na przymusowym postoju kilka dodatkowych minut.

Często zdarza się, że korek dotyczy nie tylko głównej drogi, ale również pobocznych dróg dojazdowych. W takiej sytuacji możemy założyć, że kierowcy z podrzędnych ulic będą próbowali również dostać się na główną jezdnię. Kultura jazdy wymaga, by wpuścić w korek oczekującego kierowcę.

Nie musisz oczywiście ustępować pierwszeństwa wszystkim – w idealnej sytuacji samochody będą poruszać się w stosunku jeden do jeden. Oznacza to, że każdy kierowca samochodu na głównej drodze powinien wpuścić jednego kierowcę oczekującego na drodze podrzędnej..

www.chwast.com.pl