Jak zastąpić samochód w mieście?

Samochód na pierwszy rzut oka wydaje się najwygodniejszym z powszechnie dostępnych środków transportu. Pozwala bez problemu dotrzeć dokładnie tam, gdzie chcemy.

Nie jesteśmy też uzależnieni od innych pasażerów czy rozkładu jazdy. Niestety, poruszanie się autem często naraża nas także na spotkanie z utrudnieniami w ruchu.

Jak można zastąpić samochód w mieście, by uniknąć korków? Pierwszym rozwiązaniem, które niemal naturalnie nasuwa się na myśl, jest oczywiście komunikacja miejska. Poruszanie się autobusem lub tramwajem zwykle jest tańsze niż jazda samochodem, a w dogodnych warunkach często pozwala nam uniknąć korków.

Dzieje się tak dlatego, że tramwaje z zasady nie stoją w korkach. Mogłoby się wydawać, że autobus nie serwuje nam takich udogodnień, jednak w miastach coraz częściej pojawiają się specjalne buspasy, które sprawiają, że środki komunikacji miejskiej poruszają się znacznie szybciej.

Dla samochodów istnieje jednak również wiele zdrowych i ekologicznych alternatyw. Sprawdzi się tutaj niemal każdy pojazd napędzany siłą ludzkich mięśni – rowery, hulajnogi czy rolki. Możliwe jest także skorzystanie z takich usług, jak wypożyczalnia samochodów 24 cars.

W ostateczności, jeśli nie jeździmy bardzo daleko, możemy zastąpić samochód czy autobus poruszając się pieszo. To z pewnością korzystnie wpłynie także na nasze zdrowie i sylwetkę.

Nowoczesny analizator spalin wykonuje wiele pomiarów jednocześnie zgłoszenie kontroli drogowej

.

www.hpbj-online.pl