Jak zdrowo unikać korków?

Rower w mieście jest bardzo popularnym środkiem transportu. Pozwala świetnie poprawić kondycję, a także uniknąć korków. Sprawia, że nawet osoby, które po pracy nie mają czasu czy sił na ćwiczenia, mogą zadbać o swoje zdrowie. Nie wszyscy jednak lubią jazdę na rowerze. Czy osoby, które nie są fanami dwóch kółek, także mogą zdrowo unikać korków? Okazuje się, że jest na to kilka, całkiem prostych sposobów.

Pierwszy z nich, który nasuwa się niemal sam, to poruszanie się pieszo. Zdarza się, że poruszamy się po mieście samochodem nawet na małych dystansach. Tymczasem w przypadku sporych korków, chodzenie pieszo może okazać się nie tylko wygodniejszym i mniej stresującym, ale także, wbrew pozorom, szybszym rozwiązaniem. Należy również pamiętać, że dla zachowania prawidłowego zdrowia, każdy z nas powinien spacerować minimum przez trzydzieści minut dziennie. Bardziej zaawansowani sportowcy często swój trening odbywają w drodze do lub z pracy.

Na ulicach sporo jest biegaczy z plecaczkami, w których mieszczą się ich codzienne ubrania, zmienione po zakończeniu zmiany na strój biegowy. Dobrym pomysłem jest także poruszanie się po mieście na rolkach. Jest to znacznie szybsze rozwiązanie niż chodzenie pieszo, a również pomaga doskonale uniknąć korków. Świetnie wzmacnia też uda oraz pośladki..

atlas żuraw