Jaką miarą ocenić współczesną architekturę

Spotykane ostatnimi laty przeświadczenie, że Polska pod względem architektonicznym jest strasznie chaotyczna, a ciągle wznoszące budynki zamiast być innowacyjne, raczej są całkowicie pozbawione oryginalności, jest w pewnym sensie prawdą. Jednak w wielu zakątkach naszego kraju, bez trudu można znaleźć te najbardziej nowatorskie budynki.

Chodź spór o jednoznaczne określenie prawdziwej architektury raczej nigdy się nie zakończy, to trzeba przyznać, że wdrażanie najbardziej śmiałych projektów zasługuje na uznanie. Szczególnie w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z zupełnie nowymi rozwiązaniami.

Już na pierwszy rzut okaz widać, że wiele projektów wymagało ogromnego wysiłku. Te wszystkie fantazyjne bryły, które są zdecydowanie asymetryczne, w różne strony powyginane, a także poskręcane, to nie wątpliwe sztuka.

Dlatego ocenienie współczesnej architektury nie może odbywać się jedną miarą. Najważniejsze, aby budynek był komfortowym miejscem wypoczynku, funkcjonalnym domem, a jego konstrukcja niech pozostanie kwestią indywidualną.