Jakie badania laboratoryjne można wykonać w ramach pakietu opieki medycznej?

W Polsce zakres opieki medycznej wciąż znacznie odstaje poziomem od europejskich standardów, jednakże zawiera w sobie podstawowe badania laboratoryjne, które wykonać możemy w celach profilaktycznych lub też przy monitorowaniu choroby przez lekarza specjalistę.

A jakie badania laboratoryjne możemy wykonać w ramach pakietu opieki medycznej? Przede wszystkim badania hematologiczne, takie jak morfologia czy OB oraz badanie ogólne moczu i kału.

Ponadto bezpłatnie poddać się możemy także badaniom mikrobiologicznym, które obejmują posiew moczu z antybiogramem czy posiew wymazu z gardła.

W podstawowym pakiecie opieki medycznej znajdują się także badania biochemiczne i immunologiczne w surowicy krwi, dzięki którym poznamy stężenie białka, żelaza czy potasu we krwi.

Nie ulega wątpliwości, że znajomość własnych praw w dziedzinie ochrony zdrowia jest bardzo przydatna w codziennym życiu, dlatego też warto zaznajomić się z wykazem badań laboratoryjnych, które wykonać możemy w ramach podstawowej opieki medycznej.

https://www.formeds.com.pl/faq/113/Chlorella