Luksus mieszkania na szczycie

Kilkaset lat temu mieszkania na ostatnim piętrze były uznawane za najgorsze. Nikt wówczas nie chciał ich zamieszkiwać, gdyż były przeznaczone przede wszystkim dla najniższych warstw społecznych.

Jednak po kilku dekadach przemian penthouse zyskał nowe znaczenie i dzisiaj jest obiektem pożądania najbogatszych ludzi świata.Mieszkanie na szczycie to obecnie komfort, gdyż współczesny penthouse można przyrównać do luksusowego domu jednorodzinnego usytuowanego na szczycie wieżowca.

Obecne penthousy często są kilkupoziomowe, mają wokół duże tarasy z ogrodem oraz baseny o powierzchni czasami większej, niż powierzchnia mieszkania kilkuosobowej rodziny.Także wszystkie podstawowe obiekty usług są zazwyczaj zlokalizowane w tym samym wieżowcu, w którym mieście się konkretny penthouse.

Może to być bank, fryzjer, park rozrywki, a często też i szpital, szkoła czy sklepy spożywcze i odzieżowe. Główne założenie penthousów polega bowiem na tym, by czynić życie lokatora jak najbardziej komfortowym w każdym zakresie.

www.hysthehague.com