Portfolio fotografa

Jednym z najważniejszych elementów, które potwierdzają umiejętności fotografa jest jego portfolio. To na tej podstawie zleceniodawcy decydują, czy skorzystać z usług danego fotografa. Warto dodać, że w przypadku fotografa znaczenie ma nie tyle doświadczenie, co właśnie umiejętności. fotograf ślubny gorzów tworzy swoje portfolio z dotychczas wykonanych prac.

Warto zadbać o to, żeby portfolio było dość zróżnicowane, tzn. obejmowało np. portrety, fotografie krajobrazów itp. Zaleca się, żeby zdjęcia miały odpowiedni rozmiar.

Zazwyczaj wymiary 20×30 cm są wystarczające, żeby ocenić umiejętności fotografa. Często portfolio znajduje się na stronie internetowej twórcy. Jednakże coraz częściej fotograf posiada wybrane zdjęcia zapisane na odpowiednim nośniku. Jest to ważne zwłaszcza podczas poszukiwania klientów bądź zleceń.

W portfolio nie powinna znajdować się zbyt duża ilość zdjęć, zwłaszcza jeśli są one wydrukowane. Najlepiej wybrać kilkanaście najciekawszych prac i je zaprezentować przed potencjalnym zleceniodawcą.