Rowerem po jezdni

Polskie przepisy mówią wyraźnie – na rowerze można jeździć po jezdni, ścieżkach rowerowych oraz w wyjątkowych sytuacjach po chodniku. Jako że ścieżek w naszych miastach brakuje, to wielu miłośników jednośladów porusza się na co dzień do drogach.

Utal Klasyczne Części peugeot 106 w stanie bardzo dobrym

Pamiętajmy o tym, żeby zachować wówczas czujność i stosować się do obowiązujących przepisów. Rowerzysta na jezdni jest zdecydowanie mniej bezpieczny, niż kierowca samochodu, ponieważ nie chronią go pasy, poduszki powietrzne, no i przede wszystkim karoseria auta.

Jeśli dojdzie do wypadku z jego udziałem, to nawet przy niewielkiej prędkości może skończyć się to tragicznie. Rowerzyści muszą mieć więc, jak to się mówi, oczy dookoła głowy.

Konieczna jest również doskonała znajomość przepisów drogowych, czego często niestety miłośnikom jednośladów brakuje. Do tego dodajmy jeszcze kaski i ewentualnie dodatkowe ochraniacze (na przykład na kolana i łokcie), a także światła i odblaski, dzięki którym jesteśmy dużo lepiej widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.