Samodzielny odbiór mieszkania

Jeśli zdecydowałeś się na samodzielny odbiór lokalu mieszkalnego od spółdzielni czy dewelopera musisz uzbroić się w spory zasób wiedzy. Potrzebne Ci będą nie tylko umowa oraz projekt lokalu ale także kilkumetrowa miarka, kątownik oraz poziomica. Cały lokal należy na początek dokładnie zmierzyć i sprawdzić czy wartość ta jest zbieżna z tym, co widnieje na umowie.

Następnie zajmij się płaskimi powierzchniami. Ściany muszą być proste i zupełnie gładkie. Nie ma mowy o żadnych plamach, nalotach czy bąblach.

Dla lepszej możliwości obserwacji odbieraj mieszkanie w ciągu dnia. Tynk ostukaj w kilku miejscach każdego pomieszczenia. Jeśli kruszy się lub odpada jest to poważna wada mieszkania i może być spowodowana zbyt grubą jego warstwą w miejscach newralgicznych, jak np.

styki ścian. Podłoga musi być równa i dokładnie pozioma, aby wykluczyć problemy z położeniem terakoty czy parkietu. Sprawdź czy między wylewką a ścianą jest pozostawiona wąska dylatacja, która pozwala podłodze pracować.

Następnie sprawdź szczelność okien i funkcjonalnośc klamki bez rozety. Sposobów na to jest wiele i bez problemu znajdziesz porady na ten temat w internecie. Dodatkowo zamknij i otwórz wszystkie okna i drzwi, co pozwoli wykluczyć nierówności czy niedokładne osadzenia.