Suknia w deseń

Współczesne panny młode coraz częściej zrywają z tradycją białej sukni ślubnej, na rzecz czegoś o wiele bardziej wyszukanego. Nie zawsze musi oznaczać do od razu decydowanie się na sukienkę w jednolitym kolorze.

Alternatywą dla tego rozwiązania są suknie w deseń, który można bardzo elegancko wkomponować w całość stroju. Jednym ze sposobów jest umieszczenie go na spodniej części sukienki.

Wówczas będzie on widoczny tylko czasami – głównie przy tańczeniu lub siadaniu. Deseniem można ozdobić także gorsety sukienki – wtedy będzie ona sprawiała wrażenie dwuczęściowej.

Najbardziej odważnym rozwiązaniem jest ozdobienie wzorem całej sukienki. Jaki deseń będzie odpowiedni dla panny młodej? Wszystko zależy tu od naszych upodobań lub wyobraźni.

Możemy zdecydować się na wzory zaczerpnięte z tradycyjnych polskich strojów, kwiaty bądź pastelowe mazaje, malowane niby akwarelą. Jeżeli panna młoda decyduje się na wprowadzenie koloru do swojej sukienki, pamiętajmy też, aby umieścić odpowiednie akcenty w stroju pana młodego.