Tory, na których organizowane są wyścigi Formuły 1

Mistrzostwa Formuły 1 od 1950 roku odbywają się w wielu krajach, na prawie wszystkich kontynentach za wyjątkiem Antarktydy. W każdym kraju do wyścigów przeznaczone są konkretne tory: stałe, uliczne, lub mieszane; prawoskrętne lub lewoskrętne. W sumie dostępnych jest siedemdziesiąt jeden torów. Najwięcej z nich, bo aż 10 mają do zaoferowania Stany Zjednoczone.

Niewiele mniej, bo aż siedem torów znajduje się we Francji. W Hiszpanii znajduje się sześć torów, a w Wielkiej Brytanii cztery. Po trzy tory wyścigowe dedykowane Formule 1, znajdują się w Austrii, Belgii, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Portugalii oraz we Włoszech, które dysponują najdłuższym torem wyścigowym, mierzącym ponad 25 kilometrów długości. Dwoma torami wyścigowymi dysponuje Austria, Brazylia i Południowa Afryka.

Akcesoria do Skody superb znajdziesz w naszym sklepie Daewoo Tico

Po jednym torze wyścigowym mają Argentyna, Chińska Republika Ludowa, Bahrajn, Holandia, Indie, Korea Południowa, Malezja, Maroko, Meksyk, Monako, Rosja, Singapur, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości powstaną dwa kolejne tory uliczne. Jeden w Stanach Zjednoczonych, drugi w Azerbejdżanie. Debiut tego drugiego planowany jest w 2016 roku.