Użyj GPS, by uniknąć korków

Kiedy każdego dnia dojeżdżasz samochodem do pracy, zwykle wiesz, w jakich rejonach możesz spodziewać się korków. Zwykle możesz się na nie przygotować – pojechać inną drogą lub wyjechać z domu odpowiednio wcześniej.

Niestety, korki nie spotykają nas wyłącznie w dobrze znanych miejscach. Możemy spodziewać się ich w prawie każdym miejscu, na przykład po drodze na wakacje.

Okazuje się, że dobrym sposobem na uniknięcie korków może być skorzystanie z GPS-a. Producenci tego rodzaju sprzętów czy aplikacji wciąż prześcigają się w coraz to nowych rozwiązaniach, stanowiących udogodnienia dla kierowców.

Dzięki wprowadzanym ulepszeniom, nawigacja coraz częściej poinformuje nas nie tylko o najlepszej drodze dojazdowej, ale także potencjalnymi utrudnieniami w ruchu i zgłoszenie kontroli drogowej. GPS często pokazuje, które obszary trasy są szczególnie narażone na wystąpienie korków.

Dzięki zdobyczom nowoczesnych technologii możesz więc zaplanować podróż z dala od korków, nawet w sytuacji, gdy nie masz bladego pojęcia na temat przemierzanej przez siebie trasy. Niestety, niezależnie od tego, czy wybierasz się gdzieś dalej, czy podróżujesz po znanym sobie mieście, musisz mieć na uwadze również korki, które pojawią się z przyczyn losowych w nietypowych miejscach.

.

https://sklep.skoda.pl/pl/sklep/b/229/roomster-fl.html