Volkswagen Fox

Volkswagena Fox można spokojnie zaliczyć do klasy A samochodów osobowych. Lata jego produkcji na rynku europejskim to przestrzeń czasu między rokiem 2003 a 2011.

Swoją nazwę zawdzięcza lisowi (auto posiada charakterystyczny design z lekko szpiczastym, choć zaokrąglonym przodem, przypominającym pysk tego zwierzęcia). Opływowe kształty przyciągały uwagę kobiet, które bardzo chętnie sięgały po ten model, choć ze względu na swoją pakowność samochód nie raz wchodził też w posiadanie mężczyzn.

Pojawiła się też wersja terenowa CrossFox, wyposażona w przedni napęd, zderzaki pozbawione lakierowania, wysokie zawieszenie oraz koło zapasowe, zamieszczone na tylnej klapie. W wersji podstawowej Volkswagena Fox znalazły się poduszki powietrzne (dla kierowcy i pasażera), pasy bezpieczeństwa, oparte o trójpunktową technologię, immobiliser oraz wspomaganie kierownicy.

Warto dodać, że kierownica posiada regulowanie w dwóch różnych płaszczyznach. Oczywiście, do samochodów dostępnych jest także kilka dodatków, takich jak elektryczne sterowanie dachu, światła przeciwmgielne czy boczne poduszki powietrzne.