Zdrowy rozsądek u kierowców

Można by długo wymieniać najczęstsze „grzechy” kierowców, jednak tak naprawdę wszystko to można sprowadzić do jednej rzeczy, a mianowicie do braku zdrowego rozsądku. Są takie sytuacje, w których złamanie jakiegoś przepisu drogowego praktycznie nie wiąże się z żadnym ryzykiem, a posiadający zdrowy rozsądek kierowca zdaje sobie sprawę z tego, kiedy tak właśnie jest.

Oczywiście, nie można pochwalać tego rodzaju zachowań, jednak czasami naprawdę można przymknąć na nie oko. Jeśli jednak wiemy, że podjęcie takiej, a nie innej decyzji na drodze jest w jakikolwiek sposób ryzykowne, to po prostu nie możemy tego zrobić.

Chyba każdy doświadczony kierowca wie, na co może sobie pozwolić, a czego robić nie powinien. Chodzi tutaj właśnie o ten wspomniany wyżej zdrowy rozsądek.

Trudno jest go jednoznacznie zdefiniować, ale intuicyjnie chyba wszyscy wiemy, na czym on polega. Niestety, zbyt często kierowcy postępują nierozsądnie, podejmują ryzyko, chociaż wiedzą, co się może stać, kiedy złamią konkretny przepis.