Złota 44 to mieszkalny wieżowiec zlokalizowany w Warszawie przy ulicy Złotej 44. Budynek mieści się w dzielnicy Śródmieście, a jego budowa rozpoczęła się w 2008 roku. Wieżowiec oddano do użytku, lecz nie w całości, jesienią 2013 roku.Ze względu na problemy finansowe dewelopera, czyli Orco Property Group, apartamentowiec pozostał w stanie surowym, a całkowicie wykończono jedynie apartamenty pokazowe.

W sierpniu 2014 roku dotychczasowy inwestor zdecydował o wycofaniu się z dalszej realizacji projektu i odsprzedał swoje udziały międzynarodowemu konsorcjum. Konsorcjum to, na potrzeby realizacji inwestycji, utworzyły dwie spółki: Amstar oraz BBI Development. Nowi inwestorzy poinformowali, iż budynek Złota 44 zostanie całkowicie ukończony i pozostanie, tak jak zakładano od samego początku, luksusowym apartamentowcem.Finalizacja projektu jest zaplanowana na rok 2016.

Według obecnych założeń i obietnic deweloperów w Złotej 44 mają znaleźć się jedne z najbardziej luksusowych w naszym kraju penthousy.