Jak zachować spokój w korku?

Większość kierowców potrafi zachować spokój, stojąc w korku. Jeśli nie zaistniała akurat sytuacja, w której wyjątkowo zależy nam na pośpiechu, zator na drodze uznajemy raczej za codzienne zjawisko niż powód do wyjątkowej złości.

Niestety, nie wszyscy potrafią podejść do sprawy w ten sposób. Jak poprawić sobie humor podczas przymusowego oczekiwania? Jak zachować spokój, stojąc w korku? Jeśli często napotykasz korki na trasie, po której poruszasz się na stałe, na przykład z domu do pracy, pamiętaj, żeby zawsze uwzględnić utrudnienia w ruchu, planując czas przejazdu.

Jeśli wychodzisz z domu z odpowiednim wyprzedzeniem, zaoszczędzisz sobie niepotrzebnych stresów. Nie da się ukryć, że w przypadku korków najbardziej negatywnie wpływa na nas stres związany z faktem, że nie dotrzemy do miejsca docelowego na czas.

Możesz też odpowiednio przygotować się na okoliczność spędzania godzin w korku. Staraj się nie „nakręcać”, myśląc o tym, jak mogłeś zmienić swoją obecną sytuację.

Dobrze na wszelki wypadek wyposażyć się w coś, co umili nam ten zmarnowany czas – na przykład muzykę relaksacyjną. Pomoże uspokoić się i zrelaksować w drodze do domu.

Pamiętaj również, żeby nie decydować się na niepotrzebne działania – zapomnij o trąbieniu, które nie zmieni twojej sytuacji, a dodatkowo będzie denerwować innych towarzyszy niedoli..

www.orangesite.pl